Како до долгорочно и ефикасно надминување на проблемот со сувата кожа?

Се поголем е бројот на луѓе кои имаат проблем со сувата кожа. Тоа е посебно изразено во студените периоди од годината, кога се ниски температурите, а воздухот сув во затворени простории. Загадениот воздух дополнително влијае неповолно врз кожата. Во таква ситуација  ни е потребно медицинско решение прилагодено на потребите и спецификите на сувата кожа. Колекцијата Eucerin UreaRepair PLUS е наменет …

Continue Reading

dm ЌЕ ДОНИРА ПОВЕЌЕ ОД 3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА ШЕСТ ПРОЕКТИ ЗА УНАПРЕДУВАЊЕ НА ЖЕНСКОТО ЗДРАВЈЕ!

Скопје, 19.09.2023 – Како дел од конкурсот на dm – {ЗАЕДНО} за подобро утре, компанијата ќе поддржи шест општествено одговорни проекти насочени кон благосостојбата и здравјето на жените и со тоа ќе овозможи спроведување на најдобрите иницијативи на различни здруженија и организации вредни повеќе од 3 милиони денари.   На конкурсот на dm, кој беше отворен кон средината на месец …

Continue Reading

Сè што треба да знаете за колагенот: Најмоќниот сојузник во борбата против стареењето, ги штити зглобовите и ја храни косата

Колагенот е најзастапениот протеин во човечкото тело. Една третина од вкупниот број на протеини во телото е колаген. Тој е еден од основните градежни блокови на коските, мускулите, кожата, тетивите и ‘рскавицата. Се наоѓа и во други делови од телото, како што се рожницата, забите и крвните садови. Што е колаген? Колагенот ја формира поддршката која обезбедува сила и структура …

Continue Reading

Руски психолог открива што ги прави жените најпривлечни

Најпознатиот руски психолог Михаил Лабковски ја добил својата популарност поради својата искреност и намерата да покаже дека животот може да биде прилично едноставен. Според Лабковски, кај жените постои само еден квалитет кој за мажите е вреден, а тоа е самодовербата. Тој вели дека и покрај тоа што жените трошат драгоцено време обидувајќи се да го достигнат „идеалот“ на убавината и …

Continue Reading

Тајната за убавата кожа на Јапонките е во оваа маска која многу лесно може самите да ја направите

За оваа маска за која сите полудуваат ви се потребни наједноставни состојки кои сигурно се присутни во вашата кујна. Погодна е за сите типови на кожа. Бидејќи има противоспалителни својства, добра е за оние со осетлива кожа, но може да ја користите и доколку вашата кожа е мрсна бидејќи маската ја абсорбира маснотијата, но не ја суши кожата. – За …

Continue Reading

Колку често треба да се менува бричот?

Стручњаците велат дека некои луѓе честопати користат жилет многу подолго отколку што препорачуваат здравствените експерти. – Постојаната употреба на малите сечила со месеци, сѐ додека не се заматат и не ’рѓосаат, всушност, може да има прилично лоши последици… Честотата на промените зависи од разни фактори, како што се колкава е областа што ја бричите и зачестеноста, дебелината и типот на …

Continue Reading

Откријте зошто Protinol е клучна состојка против стареењето на кожата?

Да се пронајде производ што создава убаво и луксузно чувство, кожата брзо го впива а има само минимален мирис е важно за секојдневната рутина. Вистинска награда за секоја жена која внимава на својот изглед. При тоа, да функционира беспрекорно со хидратантниот крем што обично се користи потоа, а кожата да изгледа и да биде мека цел ден. Вградувањето на висококвалитетен …

Continue Reading