Технологија

Huawei Mate 40 Pro е новиот крал на DxOMark

  Најновите резултати од DxOMark покажуваат дека Huawei Mate 40 Pro е опремен со најдобрата камера на пазарот. Најновиот смартфон на Huawei доби неверојатен резултат од 136 поени, значително надминувајќи ги дури и своите најдобри […]

Технологија

Huawei ги лансираше Petal Search, Petal Maps и HUAWEI Docs

– Во рамките на глобалната премиера на HUAWEI Mate 40 серијата, Huawei ги објави новите достигнувања во Huawei Mobile Services екосистемот, односно Petal Search, Petal Maps, HUAWEI Docs, збогатувајќи го дигиталното искуство на глобалните корисници […]

Издвојуваме

Чекор напред со HUAWEI Mate 40 серијата: Huawei ја претстави најмоќната постава на Mate досега

– Huawei Consumer Business Group (BG) денес ја засили својата линија на производи со напредната серија HUAWEI Mate 40, најновите револуционерни паметни телефони што им овозможуваат на корисниците чекор напред во технологијата. Прикажувајќи го врвот […]

Издвојуваме

Сезоната на подарување е отворена: Samsung Galaxy Watch 46mm на подарок со купување на одредени уреди

Компанијата Samsung дојде до позицијата лидер во глобалната индустрија на мобилните уреди преку врвниот квалитет на производите и ставањето на потребите, желбите и интересите на корисниците секогаш на прво место, па за нив подготви посебна […]

Бизнис и економија

HUAWEI P smart 2021 пристигна на македонскиот пазар со quad камера, стилски дизајн и батерија од 5000mAh

Најновиот смартфон на Huawei, базиран на AppGallery – Huawei P smart 2021, веќе е достапен на македонскиот пазар, со голем дисплеј, модерен изглед, одлична камера и моќна батерија, по прифатлива цена од 12.999 денари. Со […]

Свет

САД покрена обвиненија против вработени во Аерофлот за извоз на украдена електроника

– Американските власти покренаа обвиненија против 10 лица осомничени за криумчарење украдени електронски уреди во Русија и заговор за извршување злосторства. Обвинението го издаде федералниот суд во Бруклин, Њујорк, соопшти Министерството за правда на САД. […]

Издвојуваме

До 12 месеци HBO GO содржини со Samsung UHD телевизорите

Гледаноста на телевизијата порасна оваа година насекаде низ светот, додека сервисите за стримање забележаа раст на користењето во околности кога гледачите повеќе време поминуваат во своите домови, а домашната забава го презема приматот во слободно […]

Новости

The Serif – Уметноста во вашиот дом

Решивте да промените нешто во вашиот живот? Решивте да го освежите Вашиот дом со ново парче технологија? Телевизорот The Serif е дефинитивно парчето технологија кое не само што ќе го промени изгледот на вашиот дом, […]

Бизнис и економија

Социјално инженерство: Кој ги краде вашите податоци и како?

  Дали ќе прифатите да ја споделите вашата банкарска сметка или информациите за картичката со некој што ќе ги искористи за да ви украде пари? Звучи неверојатно? Сепак, социјалниот инженеринг е една од најпознатите измамнички […]

Издвојуваме

Roborock S5 Max – Правосмукалка за модерни семејства

Динамични времиња… динамичен живот… многу обврски и малку време. Потреба од исклучување на некои обврски. Една таква обврска е чистењето на домовите и канцелариите. Благодарение на Smartus.mk добивме интересна можност да го тестираме црниот Roborock […]