ЕВН Соопштенија

Без струја дел од Аеродром, Кисела Вода, Сопиште и Илинден, без вода дел од Карпош

Без струја утре ќе бидат корисниците на дел од општините Аеродром, Кисела Вода, Сопиште и Илинден, а дел од општина Карпош ќе остане без вода. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на […]

ЕВН Соопштенија

Без струја делови од населбите Островска, Маџир Маало и Лисиче и село Ракотинци

– Заради изведување технички зафати во дистрибутивната електромрежа, денеска без напојување со електрична енергија ќе останат делови од скопските населби Островска, Маџир Маало и Лисиче и дел од селото Ракотинци. Како што соопшти Регионалниот центар […]

Дел од Кисела Вода утре без струја - МИА
ЕВН Соопштенија

Утре без струја делови од општините Петровец, Сопиште, Кисела Вода, Центар и Сарај

– Неколку улици во скопските општини Петровец, Сопиште, Кисела Вода, Центар и Сарај, утре ќе останат без електрична енергија. Како што информираат од Центарот за управување со кризи во периодот од 08:05 до 12:35 часот, без […]

ЕВН Соопштенија

Без струја делови околу Грчката амбасада, Карпош 4 и село Шишево

– ЕВН Македонија информира дека денеска без напојување со електрична енергија ќе бидат делови од Центар, Карпош и село Шишево. Како што соопшти Центарот за управување со кризи во периодот од 08.30 до 14.00 часот […]

ЕВН Соопштенија

Утре без струја делови од Центар, Керамидница и Шишево

– Поради веќе закажани технички зафати во мрежата на ЕВН Македонија утре без електрична енергија ќе останат повеќе улици во Скопје и околината. Безнапонска состојба како што известуваат од ЕВН Македонија ќе имаат улици во […]

ЕВН Македонија со нов проект „ЛОСТ“ за стипендирање на  студенти од семејства со ниски месечни приходи - МИА
ЕВН Соопштенија

Без струја поголем дел од Скопје

Поголем дел од Скопје попладнево остана без напојување со електрична енергија. Струја нема во Центар, Аеродром, Кисела Вода, Карпош, Чаир, Ѓорче Петров. Од ЕВН засега нема информации што е причината за прекинот во снабдувањето со […]

ЕВН Македонија со нов проект „ЛОСТ“ за стипендирање на  студенти од семејства со ниски месечни приходи - МИА
ЕВН Соопштенија

Без струја утре дел од општините Карпош и Сопиште, без вода корисниците од улица „Партениј Зографски“

Без струја утре ќе останат корисниците на дел од општините Карпош и Сопиште, а прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од улицата „Партениј Зографски“. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град […]

ЕВН Соопштенија

Дел од центарот на Скопје утре без струја

– Корисниците од „Кеј 13 Ноември“, делот кај паркингот „Холидеј Ин“, потегот околу „Кеј 13 Ноември“, булеварот „Кочо Рацин“ и улицата „Мирче Ацев“, дел од улицата „Мирче Ацев“ и семафорите на крстосницата кај „Веро Џамбо“ […]

ЕВН Соопштенија

Дел од општините Центар, Аеродром и Карпош утре без струја

– Дел од корисниците од улицата „Пролет“ со бр.11, 13 и 15 во Општина Центар, како и делот од корисниците од булеварот „3-та Македонска бригада“ кај ресторанот „Виолина“ и бараките на Водостопанство до ТС Југ […]