Бизнис и економија

Sport Vision со нова локација

На 01.03.2018 (четврток) Sport Vision ги изненади своите потрошувачи со релокација на продавницата во срцето на Скопје, отсега во ГТЦ на приземје. Новата локација на приземјето на Градскиот трговски центар покарај тоа што овозможи Sport […]

Спорт

ЕКСКЛУЗИВНО: Во живо со Brian DeCosta

Следете го во овој момент, во живо и поставувајте му прашања на спортист на Bodybuilding.com, Brian DeCosta додека ви покажува како да изградите голем грб со неговиот убиствен тренинг!!!

Издвојуваме

Овој 19-годишник со церебрална парализа е CrossFit суперѕвезда

Kратко видео на еден спортист на CrossFit кое стана вирално. А има и зошто. Тоа е Арман Поре, 19-годишен маж од Франција со церебрална парализа, изведувајќи потег што му требаше долго време да се усоврши. […]

Издвојуваме

Што да јадете пред утринскиот тренинг?

6 чаот наутро, време за да го почнете. Сè уште сте заспани, но планот, кој минатата ноќ звучеше одлично, беше да го завршите тренингот пред да тргнете накај канцеларија. Но, пред сето тоа, пред дури […]