Останати спортови

Акиевска: Бодибилдингот треба да се категоризира како другите спортови и да имаме поголема поддршка

Кривопаланчанката Мери Акиевска од Магнус фитнес центар, Скопје се искачи на Светскиот пиедестал во категорија Велнес фитнес освојувајќи златни медали во јуниорска и сениорска конкуренција како и две апсолутни титули во двете конкуренции, на 75-то […]

Спорт

Манчини ги осуди италијанските навивачи поради свирежите кон Донарума

– Селекторот на Италија, Роберто Манчини ги осуди навивачите за свирежите упатени кон голманот Џанлуиџи Донарума, синоќа за време на полуфиналето на Лигата на нации на УЕФА против Шпанија (1:2). – Се разбира, ваквата постапка не […]

Спорт

Фудбалерите на Бразил на пенали преку Мексико до финалето на Олимпијадата

– Фудбалската репрезентација на Бразил ќе игра во финалето на Олимписките игри во Токио. „Кариоките“ попладнево во првото полуфинале славеа победа над Мексико со 4:1 по изведување на пенали. Резултатот по основните 90 и дополнителните 30 […]

Бизнис и економија

Sport Vision со нова локација

На 01.03.2018 (четврток) Sport Vision ги изненади своите потрошувачи со релокација на продавницата во срцето на Скопје, отсега во ГТЦ на приземје. Новата локација на приземјето на Градскиот трговски центар покарај тоа што овозможи Sport […]

Спорт

ЕКСКЛУЗИВНО: Во живо со Brian DeCosta

Следете го во овој момент, во живо и поставувајте му прашања на спортист на Bodybuilding.com, Brian DeCosta додека ви покажува како да изградите голем грб со неговиот убиствен тренинг!!!