MY:TIME: Овој Валентајн ја славиме различноста со стил

MY:TIME, реномираната компанија во светот на часовниците и накитот, со радост ја претставува својата ексклузивна кампања за вљубените која не само што ја опфаќа сезоната на љубовта, туку и ја слави убавината на различностите преку неверојатна низа на форми, бои и големини. Под слоганот „WATCHES AND JEWELRY FOR EVERYONE” („ЧАСОВНИЦИ И НАКИТ ЗА СЕКОГО“), оваа кампања е доказ за заложувањето …

Continue Reading

Скопски моден фестивал обедини познати македонски и балкански дизајнери (фото)

Последниот викенд од месецот септември мина во знакот на третата интернационална сезона на културно-забавната манифестација Skopje Fashion Festival во партнерство со Државна Лотарија, каде илјадниците гости и посетители имааа ретка можност на едно место да ги проследат ревиските претставувања на ексклузивни колекции со потпис на повеќе звучни имиња од земјата и регионот, проследени со музички и сценски настапи на популарни …

Continue Reading

Скопски моден фестивал од 28 до 30 септември во партнерство со Државна лотарија

Третата интернационална сезона на забавно-културната манифестација, одново ќе ја изненади домашната и регионалната публика, со богата ревиска програма во партнерство со Државна лотарија. Модни ревии, уметнички перформанси, музички настапи и гала забава претставуваат само дел од годинешниот уникатен концепт. Скопски моден фестивал три дена ќе ја слави модата во метрополата, на нова урбана локација – центарот за настани PURE Night …

Continue Reading

„Шизик на Ризик“ го оживува нашето културно наследство и го слави локалниот идентитет

Во раздвижената метропола Скопје, постои моден феномен што ја опфаќа суштината на македонската култура. „Шизик на Ризик“ навидум обичен streetwear бренд, кој се појави како светилник на автентичноста и најави нова ера во македонската мода. Основан од дизајнерските визионери  и креативци кои стојат зад агенцијата Зип Зап, брендот своето патување го започна во Скопје, чии улици изминатите години ги обои …

Continue Reading

ZERO подари свечени фустани на девојчиња во згрижувачки семејства

ZЕRO BRЕND донираше два фустани од својата колекција за полуматурскaтa и матурската прослава на две девојчиња сместени во згрижувачки семејства. ZЕRO им ја посакува целата среќа на овој свет и ја поздравува грижата на СОС Детско Село за своите штитеници, како и потребата компаниите да ја подигнат својата општествена одговорност за поддршка на младите од ранливи категории. Модната куќа ZERO …

Continue Reading