Визуелно ослабуваат до 5 килограми и ја обликуваат фигурата: три модели на фармерки кои ќе бидат хит оваа година

На самиот почеток на 2024 година, јасно е дека и оваа година фармерките ќе се најдат на златниот моден трон. Сепак, нема сите модели да бидат хит, па затоа е важно да ги следите трендовите и да ги одберете вистинските. Најважно при изборот на адекватен модел на фармерки е тие да го изнесат најдоброто од вас и да ги сокријат …

Continue Reading

Десет навики на најуспешните луѓе во светот, на една од нив Опра особено се придржува

Познатиот актер Двејн Рок Џонсон еднаш на Твитер напиша: „Успехот не е секогаш поврзан со „големината“. Се работи за постојаност. Напорната работа носи успех. Славата ќе дојде“. Иако успехот може да дојде на различни начини, формулата за негово постигнување е често иста – поставете цели и вложете напор. Лидерс пишува дека успехот не се дефинира само со потрагата по богатство, …

Continue Reading

Kилијан Марфи откри зошто не сака мобилни телефони: Во мојата куќа нема интернет

Ѕвездата на филмот „Опенхајмер“, ирскиот актер Килијан Марфи, го чува својот приватен живот подалеку од очите на јавноста, а претходно призна дека ги мрази славата и богатството и дека сонува за ден кога тие два аспекта од неговиот живот ќе бидат целосно одвоени, пишува „Мирор“. 47-годишниот актер е во брак со Ивон Мекгинис речиси 20 години и имаат две деца, …

Continue Reading

Том Круз се раздели од девојката само неколку дена откога ги запозна нејзините деца

Актерот Том Круз се раздели  од девојката, Елсина Кајрова, само неколку дена откако ги запознал нејзините деца, објави британски „Дејли мејл“. Ѕвездата од „Топ Ган“ (61) и Елсина (36) првпат беа забележани во декември за време на забавата во „Мејфеир“, каде што биле видени како се забавуваат. Сега медиумите јавуваат  дека тие се разделиле, само неколку дена откако тој ги …

Continue Reading

Колешката на Алек Болдвин денеска пред суд за убиство од небрежност

Хана Гутиерез Рид, која беше задолжена за огненото оружје за време на снимањето на вестерн-филмот „Раст“ во 2021 година, за време на кој актерот Алек Болдвин ја застрела и уби кинематографката Халина Хичинс, денеска, ќе сведочи пред судот во Санта Фе. Гутиерез Рид е обвинета за убиство од небрежност по наводите дека манипулирала со доказите, односно затоа што одбила да …

Continue Reading

Бред Пит не сакал да глуми во голем филмски хит, мислел дека е премногу стар

Иако Бред Пит сѐ уште е еден од најбараните холивудски актери во своите шеесетти години, кој без проблем снима акциони филмови, познатиот оскаровец пред речиси дваесет години одбил улога во голем филмски хит бидејќи мислел дека е премногу стар. Станува збор за оскаровецот, криминалистичкиот филм The Departed од 2006 година. Пит никогаш не глумел во филм на Мартин Скорсезе, но ја …

Continue Reading

По 25 години брак, Кевин Бејкон и Кира Сеџвик дознаа дека се братучеди

Актерскиот брачен пар Кевин Бејкон (65) и Кира Сеџвик (58) беа во хармоничен брак 36 години, но ја шокираа јавноста кога претходно беше откриено дека тие се и во крвно сродство. Во 2013 година, парот се појави во епизода од ТВ серијата Finding Your Roots, која се занимава со проучување на семејните стебла. Потоа дознале дека се роднини во деветто …

Continue Reading

Сем Мендес режира четири биографски филма за „Битлси“

Познатата четворка од Ливерпул се враќа на големото платно, објави во вторникот „Сони пикчерс“ појаснувајќи дека секој член на легендарниоТ бенд „Битлси“ ќе биде овековечен во биографски филм на големото платно во режија на Сем Мендес. „Првпат издавачката куќа на ‘Битлси’, Apple Corps Ltd., Пол Макартни, Ринго Стар и семејствата на Џон Ленон и Џорџ Харисон ги доделија правата да …

Continue Reading

Жизел во врска со инструктор за џиу-џицу: манекенката повторно ужива во љубовта по разводот со Том Брејди

Манекенката Жизел Бундхен и официјално е во нова врска по разводот со Том Брејди. Модната ѕвезда ја освои долгогодишен пријател со кој често ја гледаа во јавноста по раскинувањето со американскиот спортист и НФЛ ѕвезда. Тоа е Јоаким Валенти, мајстор на боречката вештина џиу-џицу. За нивната врска се пишуваше пред околу една година, кога беше објавено дека Жизел се разведува …

Continue Reading