Опозиција

Муцунски: Пописот е крајно политизиран, Пендаровски да се консултира пред да го потпише указот за Законот за попис

– ВМРО-ДПМНЕ е за одржување попис којшто ќе има вистинска рефлекција за демографските состојби во нашава држава, изјави денеска пратеникот од оваа партија Тимчо Муцунски, кој повторно ги изнесе ставот на партијата дека овој попис […]

Опозиција

Каевски да каже дали со пари од тендери тој и неговата фамилија се стекнале со огромен имот

Додека Дарко Каевски директорувал и ја извршува функцијата пратеник фирмата на неговиот татко ГЕО КАЕВСКИ зема милионски тендери. Само во период од три години, односно 2018, 2019 и 2020 ГЕО КАЕВСКИ од тендери инкасирала над […]

Опозиција

Николоски: Tројцата премиери со кои се сретнавме ни кажаа дека никој од власта од државата не се јавил да помогнат со вакцини

            Вчера потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски гостуваше во централниот дневник на Сител Телевизија. Во своето гостување посочи дека ниту еден од владините претставници не се обратил во Унгарија, Словенија и Хрватска за помош за […]

Опозиција

Николоски: Премиерите од ЕУ во детали знаат за корупција во земјата, дека братот на премиерот е во бизнис, дека Заев даде скандалозно интервју со попуштање за Бугарија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител се осврна на тоа што е разговарано на средбите со премиерите од трите земји Унгарија, Словенија, Хрватска кои ги посетија со […]

Опозиција

Николоски: Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на владата, не мислам дека тоа е невозможно да се случи, да почекаме

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител освен на средбите  со премиерите од трите земји Унгарија, Словенија, Хрватска кои ги посетија со претседателот Христијан Мицкоски, се осврна и […]

Опозиција

Николоски:Непамтам дека било кој лидер на СДСМ од опозицијата се сретнал со премиер на земја членка на ЕУ, тие ја кодошеле земјата за да земе поскапи кредити

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на Сител зборуваше за посетата кој тој ја имаше заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски каде истакна дека до сега не памети лидер на […]

Опозиција

Мицкоски: Власта веќе ги има договорено процентите од пописот, ВМРО-ДПМНЕ освен пратенички ќе почне и со граѓански потписи за укинување на фалсификат пописот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во дневникот на Алфа телевизија говореше околу законот за попис кој со европско знаменце и без консензус се изгласа во Собранието. Тој истакна дека со овој закон, со кој […]

Опозиција

Средба на пратеникот Мицевски со евроамбасадорот Гир

Скопје, 22 јануари 2021  Денес во Собранието на Република Македонија, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ г-дин Никола Мицевски, оствари средба со претставникот на делегацијата на Европската Унија во Република Македонија, амбасадорот Дејвид Гир. На […]

Опозиција

Мицкоски: Секој граѓанин има право на избор, дали ќе апстинира или ќе им отвори врата на попишувачите

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ чека законот за попис да излезе во Службен весник да почнат со собирање потписи од граѓаните со кои ќе побараат во Парламентот да се укине донесениот Закон за попис. Претседателот на ВМРО ДПМНЕ […]

Опозиција

Мицкоски: Не е пречка само Бугарија, пријателите од Европа јавно укажуваат дека и корупцијата и не спроведените реформи се огромен проблем

Во денешното издание на вестите на ТВ Алфа во 14:30ч гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за неколку дневната посета на земјите од регионот, како и за темите кои биле предмет на разговорите […]