August 15, 2023

Подољак му одговори на шефот на канцеларијата на Столтенберг: „Украина нема да тргува со територии за членство во НАТО“

Советникот на шефот на кабинетот на украинскиот претседател Михаил Подољак денеска изјави дека Украина нема да тргува со своите територии

Прочитај повеќе »

„Украина може да влезе во НАТО ако отстапи дел од територијата на Русија“ – висок претставник на Алијансата вели дека тоа е можно решение

Украина би можела да влезе во НАТО во замена за отстапување на дел од својата територија на Русија, изјави денеска

Прочитај повеќе »

Мало недоразбирање, вели косовската претседателка Османи за знамето на „голема Албанија“ во Тетово

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, изјави дека посетата на премиерот Албин Курти во Македонија била погрешно разбрана, додавајќи дека истакнувањето

Прочитај повеќе »