ДЕСК

Избегната трагедија во Црна Гора, планинарка од Германија со повредена нога извлечена од Дурмитор

Германска државјанка (32) била спасена откако ја повредила ногата додека планинарела на Дурмитор во областа Локвица, соопшти Планинската спасувачка служба.

Прочитај повеќе »