Секој простор може да биде убав! Вклучете се во Урбаната Aвантура со новата е-продавница на Лапласт-М Скопје. 

Лапласт-М Скопје, бренд синоним за квалитет и иновации во делот на урбаната опремата, со воодушевување го најавува лансирањето на новата е-продавница! Со искуство повеќе од 45 години, оваа компанија меѓу првите придонесе во подигнувањето на стандардите за урбаната опрема креирајќи решенија кои ги зближуваат луѓето овозможувајќи им релаксирана средина. Новата е-продавница ја приближува широката палета на решенија за урбано живеење …

Continue Reading

Халкбанк ја продолжува својата мисија за женска финансиска слобода и рамноправност: на повидок е „Фустани со џебови” 2.0

Креативната кампања на Халкбанк посветена на поддршката на жените, популарно именувана како „Фустани со џебови” го добива својот продолжеток оваа година. Платформата која Халкбанк посветено започна да ја гради минатата година, а која за своја цел го има градењето и поддршката на финансиската и економската самостојност на жените и преку која беа директно донирани средства во Женскиот интервентен фонд, оваа …

Continue Reading

10 совети за организирање и декорирање на бања – како да донесете правилни одлуки

Бањата е една од најважните простории во секој дом. Таа е местото каде што ги започнуваме и завршуваме нашите денови и особено важно е да ја одржуваме организирана, чиста и визуелно убава. Во овој текст ќе ви објасниме за тоа како да ја организирате и декорирате вашата бања. Доколку сакате да прочитате повеќе за организирање и декорирање на другите простории …

Continue Reading

Како до поубава трпезарија – 10 совети за подобро организирање и декорирање

Трпезаријата е срцето на вашиот дом. Тоа е место каде што се собираме со семејството и пријателите за да споделиме оброци и да креираме спомени. Без разлика дали вашата трпезарија е во свечен стил или претставува лежерен простор за јадење, организирањето и украсувањето на овој простор може да направи голема разлика во амбиентот на вашиот дом. Во овој текст, ќе …

Continue Reading

Минимализам, стил во уредувањето на домот кој се карактеризира со модерни, едноставни решенија и мултифункционален мебел

Минимализмот се истакнува како интересен и популарен стил на уредување на ентериерот, негови основни карактеристики се: прецизност, повторувачки декоративни шеми, рамни и еднолично обоени површини со чисти бои кои не треба да се мешаат. Достапен е огромен избор на дизајниран мебел во минималистички стил кој нуди модерни и едноставни решенија и мултифункционален мебел. Ако сакате едноставен, светол и опуштен дом …

Continue Reading

„Шизик на Ризик“ го оживува нашето културно наследство и го слави локалниот идентитет

Во раздвижената метропола Скопје, постои моден феномен што ја опфаќа суштината на македонската култура. „Шизик на Ризик“ навидум обичен streetwear бренд, кој се појави како светилник на автентичноста и најави нова ера во македонската мода. Основан од дизајнерските визионери  и креативци кои стојат зад агенцијата Зип Зап, брендот своето патување го започна во Скопје, чии улици изминатите години ги обои …

Continue Reading

Халанд на ревија на „Долче и Габана“ во сино одело и по влечки

Ѕвездата на Манчестер Сити, Ерлинг Халанд присуствуваше на модната ревија на брендот „Долче и Габана“ во областа Пуља во источна Италија, па за таа пригода облече прилично впечатлива комбинација што предизвика бројни коментари. Норвешкиот фудбалер пристигна на ревијата со својата девојка Изабел Јохансен, а оделото во бледосината боја на неговиот клуб, беше „дополнето“ со бели влечки и очила за сонце. …

Continue Reading

„Фламинго“ потпетиците на „Москино“ многу брзо и речиси целосно распродадени

„Фламинго“ потпетиците од италијанскиот моден бренд „Москино“ (Moschino) се распродадоа речиси целосно, кусо време откако се појавија на пазарот. Цената на чифт од овие необични салонки е 835 евра, а судејќи според нивната официјална интернет-продавница, тие сè уште се достапни само во малку броеви. Инаку, креативниот директор на овој бренд, Џереми Скот за овогодишната колекција пролет-лето се инспирираше од необичен …

Continue Reading

ZERO подари свечени фустани на девојчиња во згрижувачки семејства

ZЕRO BRЕND донираше два фустани од својата колекција за полуматурскaтa и матурската прослава на две девојчиња сместени во згрижувачки семејства. ZЕRO им ја посакува целата среќа на овој свет и ја поздравува грижата на СОС Детско Село за своите штитеници, како и потребата компаниите да ја подигнат својата општествена одговорност за поддршка на младите од ранливи категории. Модната куќа ZERO …

Continue Reading