Дизајн

Мет Дејмон продаде имот во Лос Анџелес за 18 милиони долари

– Американскиот глумец Мет Дејмон ја продаде својата луксузна вила во Лос Анџелес за 18 милиони долари. Тој својата резиденција во населбата Пацифик Палисејдс ја стави на пазарот во јануари, за 21 милион долари, а […]

Дизајн

Стан-гаража во Загреб го привлече вниманието на многумина

– Оглас со наслов „Издавам мал, но убав стан-гаража во центарот на Загреб“ – за „стан“ во гаража, којшто наводно може да се изнајми за 200 евра, го привлече вниманието на многумина… „Станот“, како што е […]

Дизајн

Влезот во домот е лицето на станот: Идеи за уредување на ходникот (Фото)

Првиот впечаток за влез во домот е многу важен, а тоа е ходникот. Секој влез треба да даде чувство на добредојде и тоа зависи од вашиот аранжман. Споделуваме неколку совети за убаво уреден ходник: 1. […]

Дизајн

Јахта укотвена кај Лондон и претворена во удобен дом

Јахта претворена во удобен дом бара нов сопственик, а нејзината цена за купување е 100.000 фунти. Оние што сакаат да живеат „на вода“ сега можат да си купат јахта стационирана во Ротерхајт, во југоисточен Лондон. […]

Дизајн

Нова, олимписка модна линија на Ким Кардашијан

– Ким Кардашијан објави дека нејзиниот бренд „СКИМС“ ќе пушти во продажба линија „лежерна облека“ наменета за спортистите од САД, кои ќе учествуваат на претстојните Олимписки игри во Токио, но и за своите обожаватели. Колекцијата […]

Дизајн

„Најки“ лансира патики со „Плејстејшн 5“ мотиви

– Компанијата за спортска облека и опрема, „Најки“ наскоро планира да пушти в продажба патики дизајнирани со мотиви на конзолата „Плејстејшн 5“ на Сони. Две верзии на патики „ПГ-5 x ПС-5“, со различни комбинации на […]

Дизајн

„Манго“ лансира колекција долна облека за жени со рак на дојка

Брендот „Манго“ наскоро ќе ја пушти в продажба првата колекција наменета за жени кои страдаат од рак на дојка, а таа ќе содржи долна облека и костими за капење. Без соодветна и удобна долна облека, […]

Дизајн

Нов модел „Најки & Сваровски“ женски патики

– Спортскиот бренд „Најки“ и компанијата „Сваровски“, која е позната по својот накит од кристали, повторно ги здружија силите. Имено, двете компании претставија нов модел патики, за жени – „Полар блу Најки & Сваровски ер […]

Дизајн

Сликата „Патешествието на човештвото“ продадена за 62 милиони долари

– „Патешествието на човештвото“ – најголемата слика на светот, дело на британскиот уметник Саша Џaфри, беше продадена за 62 милиони долари на аукција во Дубаи. Сликата е заведена во Гинисовата книга на рекорди како „Најголемото […]