(Видео) Лудница на „Месталја“, ВАР го спаси Реал од пораз, судијата Манзано му ја одзеде победата

Валенсија и Реал Мадрид одиграа нестварен натпревар на „Месталја“, кој на крајот го обележа судијата Хесус Хил Манзано. Валенсија, храбро му се спротивстави на фаворитот, доминираше во првиот дел и за таквиот пристап беше наградена со два гола. Во интервал од 185 секунди Уго Дуро и Роман Јаремнчук го совладаа Андриј Лунин. Реал до здив дојде дури во финишот на …

Continue Reading
Откако извиси за Кепа, Баерн тргна по голманот на Севилја

Газдата на Нотингем Форест вербално ги нападнал судиите

Ливерпул, во саботата славеше драматична победа на „Сити Граунд“ во Нотингем со што го задржа лидерското место на табелата во Премиер лигата и го прекина 40-годишниот пост на овој стадион. Ливерпул до победата дојде со голот на Дарви Нуњез во 99.минута. По мечот домашната клупа влета на теренот, сите му беа лути на главниот судија Пол Тирни, бидејќи тој покажа …

Continue Reading

(Видео) Астон Вила во финишот го скрши отпорот на Лутон

Астон Вила ја продолжи победничката серија, откако во 27.коло победи во Лутон со 3:2. Тимот на Унаи Емери имаше предност од два гола, но до триумфот дојде во 89.минута. Оли Воткинс, потврди дека ја игра најдобрата сезона во кариерата. Постигна два гола во 24. и 38 минута. Сепак Лутон успеа да се врати во мечот. Чонг намали на 1:2 во …

Continue Reading

(Видео) Српските медиуми: Морничави симболи на ѕидовите во куќата во која беа најдени телата на децата во Нови Сад

Испливуваат нови детали за случајот со смртта на младата брачна двојка и нивните деца во Нови Сад. Според информации што ги објавија повеќе српски медиуми, на ѕидовите во станот во кој живееле биле пронајдени египетски симболи, па постои сомневање дека младиот човек и девојката биле членови на секта, иако ваквите наводи засега не се потврдени од страна на властите. М.П.С.(23) …

Continue Reading

Почина лидерот на данската опозициска партија: Доживеал мозочен удар на партиски состанок

Лидерот на данската опозициска Конзервативна народна партија, Сорен Папе Поулсен, почина денеска како последица на мозочно крварење, соопшти неговата партија. Поулсен (52), поранешен министер за правда, колабирал за време на партиски состанок и итно бил пренесен во болница, додаде неговата партија, објави Ројтерс. Во партиското соопштение се вели дека последното нешто што го доживеал бил голем аплауз од неговите сопартијци.

Continue Reading

„Видовме спуштени ролетни, а потоа дојде полицијата“ – соседите со неверување по ужасот во Нови Сад

Младиот Љ.П.С.(25) и неговата сопруга М.П.С.(23) синоќа скокнале од 17. кат од зграда во Петроварадин откако, според информаците на српските медиуми, си ги убиле синовите – момчиња на возраст од една и три години. Момчињата биле пронајдени мртви во куќата во која живеел парот, вечерва околу 17 часот, а полицијата во моментот врши увид. Соседите на семејството за „Блиц“ велат …

Continue Reading

Мицкоски: Излезете да гласате и да добиеме 61 пратеник

Мора оваа победа да е јасна и убедлива и со 61 пратеник. Ова е моето настојување и ова мора да биде нашата заедничка мисија, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната Конвенција за избор на кандидат за претседател на Македонија. Мицкоски рече дека постојат три причини за 61 пратеник: економски реформи, за непоколебливо остварување на правдата и одговорност за …

Continue Reading

Ужас во Нови Сад: Деца на возраст од 1 и 3 години најдени мртви во домот, постои сомнеж дека родителите ги убиле

Полицијата пронашла тела на две деца на возраст од 1 и 3 години, кои според првичните информации биле убиени од страна на нивните родители кои синоќа по двојното убиство извршиле двојно самоубиство скокајќи од солитер во Нови Сад. Портпаролот на ПУ Нови Сад потврди за „Нова.рс“ дека полицијата пронашла безживотни тела на две деца на адресата на којашто живеел брачниот …

Continue Reading

(Видео) Ливерпул во 99.минута победи во Нотингем

Ливерпул и по 27.коло ќе остане на челната позиција во Премиер лигата. „Црвените“ по четири децении успеаја да победата на „Сити граунд“ во Нотингем. Херој на Ливерпул стана Дарвин Нунњес кој погоди во последните секунди од натпреварот. Имаше Ливерпул свои шанси да го реши натпреварот порано, но исто така можеше и Нотингем да го шокира лидерот. Еланга имаше две дпбри …

Continue Reading