Ужас во Нови Сад: Деца на возраст од 1 и 3 години најдени мртви во домот, постои сомнеж дека родителите ги убиле

nova-ubistvo.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата пронашла тела на две деца на возраст од 1 и 3 години, кои според првичните информации биле убиени од страна на нивните родители кои синоќа по двојното убиство извршиле двојно самоубиство скокајќи од солитер во Нови Сад.

Портпаролот на ПУ Нови Сад потврди за „Нова.рс“ дека полицијата пронашла безживотни тела на две деца на адресата на којашто живеел брачниот пар кој извршил самоубиство.

Двојното самоубиство кое синоќа го потресе Нови Сад го извршил млад брачен пар кој, како што се наведува, живеел во куќа во Петроварадин.

Се работи за М.П.С.(23), како и мажот Л.П.S. (21).

Телата на младиот човек и девојката се испратени во Институтот за судска медицина.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK