(Видео) Српските медиуми: Морничави симболи на ѕидовите во куќата во која беа најдени телата на децата во Нови Сад

kuka-novi-sad.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИспливуваат нови детали за случајот со смртта на младата брачна двојка и нивните деца во Нови Сад.

Според информации што ги објавија повеќе српски медиуми, на ѕидовите во станот во кој живееле биле пронајдени египетски симболи, па постои сомневање дека младиот човек и девојката биле членови на секта, иако ваквите наводи засега не се потврдени од страна на властите.

М.П.С.(23) и Л.П.С.(25) со својата смрт ја потресоа цела Србија, откако вчера скокнаа од солитер во Нови Сад, а ден по страшната трагедија пронајдени беа безживотните тела на нивните деца, на возраст од една и три години, за кои постои сомневање дека ги убиле.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Во моментот, пред куќата на двојката има форензичари и инспектори. Целата улица е целосно темно и владее морничава тишина, пишува „Блиц“.

Засега нема детали од официјалните лица. Увидот е во тек.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK