„Видовме спуштени ролетни, а потоа дојде полицијата“ – соседите со неверување по ужасот во Нови Сад

policija-srbija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМладиот Љ.П.С.(25) и неговата сопруга М.П.С.(23) синоќа скокнале од 17. кат од зграда во Петроварадин откако, според информаците на српските медиуми, си ги убиле синовите – момчиња на возраст од една и три години.

Момчињата биле пронајдени мртви во куќата во која живеел парот, вечерва околу 17 часот, а полицијата во моментот врши увид.

Соседите на семејството за „Блиц“ велат дека се шокирани од трагичниот настан во семејниот дом на нивните соседи.

„Ништо не слушнавме, ниту видовме. Во приземјето на таа куќа живеело уште едно семејство. Немаме поим што се случило. Сите забележавме дека ролетните беа спуштени. Што се случило дознавме дури кога дојде полиција. Слушнавме дека жената е од Словачка, а тој е од Врање. Не се дружевме и комунициравме многу. Мажот работеше, а жената најверојатно ја напуштила работата по породувањето. Не ги слушнавме како се расправаат, ниту кога ги убиле децата“, раскажуваат соседите.

Како што додаваат, младиот маж и неговата сопруга се обидувале да влезат во зградата од која синоќа се фрлиле во смрт.

„Некој неколку вечери постојано ѕвонеше на домофонот, па сите се сомневаат дека тоа се тие. Кога влегле внатре ја скршиле стаклената врата за да излезат на покривот“, раскажуваат соседите.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK