Latest news

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Voluptatem optio tempora quia iure quae. Soluta corporis quidem aperiam amet nihil.

Latest news
Contact & follow

Notice: Function Elementor\Controls_Manager::add_control_to_stack was called incorrectly. Cannot redeclare control with same name "blog_order". Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 1.0.0.) in /home/ylmqclhf/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031

Notice: Function Elementor\Controls_Manager::add_control_to_stack was called incorrectly. Cannot redeclare control with same name "offset_enable". Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 1.0.0.) in /home/ylmqclhf/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031

Notice: Function Elementor\Controls_Manager::add_control_to_stack was called incorrectly. Cannot redeclare control with same name "offset_item_num". Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 1.0.0.) in /home/ylmqclhf/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031
img

(Видео) Бејер за четири минути ја урна Борусија во Дортмунд

Хофенхајм со пресврт ја победи ја победи Борусија во Дортмунд со 3:2, во 23.коло од Бу...
img

Државниот врв утре ќе ја одбележи 20-годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски

Со државнички активности, Владата на Република Северна Македонија на 26.02.2023 годин...
img

(Линк) МВР денес стави во функција онлајн проверка на готови пасоши

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните на Град Скопје дека де...
img

Времето утре променливо облачно и топло

Променливо облачно и релативно топло, претежно во западните делови со слаб локале...
img

НСЗР ќе штрајкува ако платите не се усогласат со минималецот додека здравствените работници работат за тројца

Правилно и законски да се исплати платата, согласно Законот за минимална плата, по...
img

Без вода Инџиково, Хиподром и хотел „Белви“

Без вода денеска од 11 часот се корисниците од Инџиково, Хиподром и хотел „Белви“ ...
img

Утре без струја делови од Карпош и Ѓорче Петров

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре на ден 26.02.2024 година без електрична ене...
img

Времето денеска дождливо, но потопло

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни, особе...
img

(Видео) Џафери направи увид на патот Кичево-Дебар: Наместо за одбранбени работи ќе се користи за слободно движење на граѓаните

Патот Кичево – Дебар би требало да биде завршен до крајот на годинава, најави дене...
img

Земјотрес почувствуван во Струга и околината

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е ...
img

По повод Светскиот ден на туристички водичи: Бесплатно разгледување на Скопје, Охрид и Битола

Македонската асоцијација на туристички водичи и придружници по повод Светскиот д...
img

Интервју со Никола Маркоски, Директор на одделот за „Истражување и развој“ во „Брако“ од Велес

Никола Маркоски : Од студиите во Минхен и Москва до најмлад директор во „Брако“ : Имаме капацитет да се натпр[...]
img

Интервју со Иван Неделковски, CEO на Exelerate

Македонскиот Екселерејт ги гради стартапите на иднината во Европа и пошироко. Се запознаваме со Екселерејт,[...]
img

Настески: Ја не познавам дека некоја друга земја го има направено ова на својот народ‼️

Епа другари и другарки толку беше‼️👨‍🍳 Договорот скратен поради невалиден па[...]