img

Време денес повремено со пороен дожд и грмежи, температурата ќе достигне 14 степени

Вренето денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, наместа пооби...
img

Мицкоски: Важно е разликата помеѓу Гордана и Стево да биде огромна, за да се спречат сите завери кои ги коваат Али и Ковачевски

е повикувам на мобилизација. Излезете и гласајте против оваа завера што и се прави...
img

Пендаровски до ВМРО-ДПМНЕ и Давкова: Немој да си играте со судбината на Македонија

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Битола го одржа завршниот...
img

Таравари: За нас пријателството со САД е свето

Кандидатот за претседател на ВЛЕН, Арбен Таравари заедно со лидерите на коалиција...
img

Лукаревска од Велес: Tука сме, со вас сме, ние не бегаме ниту од одговорноста, ниту од народот, ниту од државата

Почитувани граѓани, верувам во вашата љубов кон државата, сакате да биде безбедна,...
img

(Видео) Силјановска-Давкова: Во очите на луѓето гледам надеж, се наоѓаме пред портите на четвртиот Илинден

Се наоѓаме пред портите на четвртиот Илинден каде ќе имаме реформи, европски стан...
img

Максим Димитриевски: Ахмети не смее да си дозволи да си игра со соживотот

Кандидатот за претседател на Македонија од Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, М...
img

Мицкоски повика на масовна излезност на претседателските избори: Поддржете ја Силјановска

„За два дена од денеска во среда одлучуваме за тоа каква иднина ќе имаат вашите се...
img

Ковачевски: Нема откажување, само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во општеството

Само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во нашето општество. Само со ЕУ можем...
img

Ковачки: Ковачевски со таква леснотија им ја даде државата на ДУИ, што стана нивен слуга и послушник

Ковачки: На 24 април да заокружиме број 2, за Македонија повторно твоја и да им порач...
img

Интервју: Д-р Никола Христов, специјалист по кардиоваскуларна хирургија во Клиника Жан Митрев

Современата дијагностика и напреден третман на пациентите ја прави Клиника Жан Митрев најдобар здравствен ц[...]
img

Наставник Бумбароски: Правилно воспитување уште од мали нозе…

Правилно воспитување уште од мали нозе… Ние родителите/наставниците треба да д[...]
img

Огнен Чанчаревиќ: Единствено издржано решение е декриминализација на канабисот и отварање на социјални клубови

Апсурдно и дегунтантно е да се одгледува на тони, без речиси никаква контрола за ш[...]