Како се подготвуваат ќебапи подобри од месарница? Ова е вистинскиот рецепт

Ќебапите се составен дел или додаток на ручекот кога станува збор за неделен пикник или собирање на семејството во домот. Но, доколку сте често незадоволни од меленото месо и купениот ќебап, ние ви предлагаме начин да ги подготвите со оригинален рецепт. Треба да се користи мешавина од месо, а основата е говедско месо во кое може да се додаде овчо, …

Continue Reading

Три рецепта за здрав диетален појадок

– Протеинските мафини, смути или тостот со јајца може да ни даде доволно енергија за денот, да не се прејадеме, но и да изгубиме од вишокот килограми. Следат три рецепти за вкусни, а заситени закуски… Протеински мафини од лимон и боровинки кои сигурно ќе ја задоволат Вашата утринска глад Состојки: Шолја и пол брашно од хељда-семе, шолја протеини, лажица прашок …

Continue Reading

Јајца – одличен избор за појадок

Една од најсоодветните и најкорисни намирници за почеток на денот, е јајцето… Тоа е одличен избор за секој кому му требаат малку повеќе протеини, а помага и при слабеење бидејќи ќе ја држи ситоста и покрај тоа што количината за јадење не е преголема. Следат неколку совети за јајцата како појадок… Омлет со зеленчук За ова јадење се потребни: – …

Continue Reading

Баклава со „Нутела“ крем

За љубителите на баклава и оние кои сакаат да пробат нешто ново, готвачите препорачуваат баклава со „Нутела“ крем. За подготвување, потребни се: 500 грама кори за баклава, 400 г. „Нутела“, 200 г. печени лешници, 200 г. стопен путер и малку масло. За шербетот, потребни се: две чаши вода, 1,5 чаша шеќер и лажичка сок од лимон. Подготовка Лешниците се печат …

Continue Reading

Како да се спаси пресолената манџа?

Секому, веројатно, му се случило барем еднаш да пресоли јадење, па тоа да мора да биде фрлено… Сепак, има неколку трикови, коишто може да го спасат оброкот. Морков, кромид или компир Ако манџата, супата, сосот или чорбата е пресолена, во садот се додава еден цел кромид, морков или излупен компир кој ќе ја собере вишокот сол. Јаболко …Според умешноста на …

Continue Reading

Препечената храна е опасна по здравјето

 Дали скарата или која било „поизгорена“ храна е опасна и нездрава – е дебата што никогаш не завршува… Некои тврдат дека таква храна е исклучително опасна по здравјето, а други не гледаат проблем во сѐ тоа. Претставничката на Европската агенција за безбедност на храна во Хрватска, д-р Јасенка Петриќ смета дека изгорените делови од храната дефинитивно треба да се избегнуваат …

Continue Reading

Брилијантно греено вино за дополнително уживање во зимската магија

Зимскиот период и ладното време се познати по големиот број на празници, семејни дружби и уживање во закуски и напитоци. Коктелите и напитоците се секогаш добредојдени за да ја надополнат празничната трпеза. Како традиционален зимски напиток се издвојува виното. Освен што е одлично како народен лек, го подобрува расположението и стоплува, тоа го прави да биде полн погодок за студените …

Continue Reading

Природен сок за прочистување на токсини од телото

Сокот од цвекло се користи како природен лек со децении, бидејќи е исклучително здрав вид зеленчук.  Содржи многу витамини и минерали, пред сè фосфор, калиум и сулфур, кои се важни за создавање на еритроцитите, а исто така содржи пигмент беталаин, кој има антиоксидантни и антиинфламаторни својства благодарение на кои се елиминираат слободните радикали од телото. Сокот од цвекло го зголемува …

Continue Reading

Необичен и вкусен сендвич со авокадо и пршута

Авокадото е достапно во продавниците во текот на целата година, спаѓа во најпопуларните овошја. Неговиот вкус е невпечатливо благ и има пријатна арома. Истражувањата покажале дека поради својот хранлив состав авокадото може да обезбеди подолго чувство на ситост и со негова помош да ја оддржувате вашата телесна маса. Купувајте плодови со средна големина, целосно узреани и со пријатна арома. Бидејќи авокадото …

Continue Reading