Samsung Galaxy Note10 Lite: Премиум “лајт” искуство и продуктивност во движење!

Го добивме на тестирање новиот Samsung Galaxy Note10 Lite. Без разлика што е најлесна и најлајт верзија од трите Note10 модели, првичниот излед на Lite верзија е одличен и ветува навистина многу. Телефонот има одличен ергономски облик и одлично се прилагодува на дланката и покрај големината. Има елегантно заоблени агли и метална рамка која ги разделува дисплејот од задниот поклопец. …

Continue Reading

Samsung Galaxy А51 – Телефон одличен за сите ваши дневни рутини

Пред да ви го претставиме новиот Samsung Galaxy А51 сакаме да напоменеме дека уредот изгледа одлично! Телефонот кој го добивме на тестирање е бисерно бела боја и истиот ни остави супер впечаток, лесен е, копчињата за регулалција на звукот и заклучување се стандардно позиционирани и е одличен за управивање со една рака. Во уредот има можност да се интегрираат две …

Continue Reading

Помошник за здрав живот: Xiaomi Mi Band 5 ќе ве натера да го подобрите секојдневниот живот со помалку стрес

Со усовршувањето на технологијата која што од ден на ден сѐ повеќе се развива, добиваме паметни алатки кои што ни го олеснуваат нашето секојдневие. Со оглед на тоа дека во периодот на корона вирусот физичката активност ни се намали, иновациите за подобрување на тој сегмент од нашиот живот ни се и те како добредојдени. Овој пат, имавме можност да го …

Continue Reading

Huawei MateBook 13 – Лаптоп за успешни бизнисмени!

Конечно, малиот џин дојде во наши раце! Huawei MateBook 13. Компанијата која својот бренд го крена на пиедесталот на најдобрите технолошки компании во светот благодарение на одличните мобилни телефони, полека но сигурно почна да се пробива и во светот на лаптопите. Уреди кои станаа неопходност во секојдневниот живот на секој поединец, без разлика на возраст или работни обврски. Во светот на …

Continue Reading

HUAWEI WATCH GT 2 Pro – исклучителен часовник за секоја прилика

HUAWEI WATCH GT 2 Pro Што да се каже за часовник кој е изработен од лесна титаниумска рамка и има стакло од сафир кое е отпорно на гребење?! Удобноста ќе ја гарантира керамиката од која е изработен долниот дел на часовникот. Истата е тука за да ви овозможи прекрасно искуство. Часовникот овозможува над 200 дизајни на различни виртуелни дизајни кој …

Continue Reading

Roborock S5 Max – Правосмукалка за модерни семејства

Динамични времиња… динамичен живот… многу обврски и малку време. Потреба од исклучување на некои обврски. Една таква обврска е чистењето на домовите и канцелариите. Благодарение на Smartus.mk добивме интересна можност да го тестираме црниот Roborock S5 Max, целосно автоматизирана правосмукалка. Убаво пакување, голема правосмукалка, но најинтересно беше што истата има и опција за пребришување на подови со вода. За разлика од постарата верзија, …

Continue Reading

Најави ја новата 2021 година со подарок: Неодоливиот Huawei P Smart 2021 за најблиските

Новогодишните и Божиќните празници се период кога сме опкружени со љубов од целото семејство и многу, многу подароци. Кој може да одолее на насмевките на најблиските во моментот кога им подарувате нешто кое што ќе ги направи среќни, а истовремено ќе ве поврзе во сите моменти, дури и кога сте оддалечени со километри едни од други? Ние го добивме Huawei …

Continue Reading

(ВИДЕО) JIMMY JV65 Mop – Моќна правосмукалка на батерии во мало пакување

Опсервер го имаше задоволството да соработува со македонската online продавница за паметни уреди, мобилни телефони, паметни часовници и многу други технолошки уреди,  Smartus.mk и да ја испроба моќната правосмукалка на батерии JIMMY JV65 Mop. Smartus се официјални дистрибутери за Македонија за брендот Jimmy, кој е подбренд на Xiaomi. Компактната правосмукалка на батерии можете да ја најдете во нивниот асортиман на производи на нивната web …

Continue Reading

Samsung Galaxy S21 5G го следи вашиот брз живот во чекори!

Samsung Galaxy S21 серијата одушевува со своите перформанси како ниту една друга серија на телефони досега. Тимот на Опсервер, го имаше задоволството да направи рецензија за Samsung Galaxy S21 5G. Можеби е најмал од останатите мобилни телефони во серијата, Galaxy S21 Ultra 5G и Galaxy S21+ 5G, но сепак воодушевува со сите свои карактеристики и перформанси. Доколку Galaxy S21 Ultra …

Continue Reading