Претрес во Карпош, пронајдена дрога, уапсена скопјанка

zaplena-droga-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера вечер во 23 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје ја лишиле од слобода 54-годишната М.К. од Скопје затоа што при извршен претрес со судска наредба во нејзиниот дом, на подрачјето на Карпош, биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја и дигитална вага, извести МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK