Приведен криминалец од Косово баран со потерница поради учество во странски војски

lisici1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во атарот на село Танушевци од страна на полициски службеници од Одделот за специјални операции при Бирото за јавна безбедност, од полициски хеликоптер, било забележано лице како се движи со крос мотор од село Арачиново кон Косово, извести МВР.

Полициски службеници од СВР Скопје му дале знак за запирање, но лицето не запрело, по што се преземени дополнителни мерки и активности и лицето е запрено и лишено од слобода.

Утврдено е дека станува збор за 29-годишниот Б.С. од Витина, Косово и дека за него е распишана меѓународна потерница од Косово поради кривично дело „учество во странска војска“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK