Загина 60-годишен маж од Струмица, со товарното возило излетал од патот

Превртено-возило-во-Виничко-три-лица-повредени.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера околу 14.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека околу 14.00 часот на регионален пат Р 1401 Струмица-Валандово товарно возило „мерцедес“ со струмички регистарски ознаки управувано од Р.Р.(60) од Струмица излетало од патот.

Од здобиените повреди починал возачот Р.Р., а смрт констатирал лекар од Медицински центар Валандово.

Увид на местото извршиле јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и екипа на Полициската станица Валандово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK