Австриски сајт тврди дека лоцирал една од жените: Од неделата сум во пеколот, на снимките сум јас со ќерка ми, тоа не е Данка

Австрискиот сајт „Космо“ тврди дека ја лоцирал едната од двете жени кои се појавуваат на видеото од Виена со девојче коешто личи на исчезнатата Данка Илиќ. Жената тврди дека на видеото не е Данка, туку нејзината ќерка, а „Космо“ наведува дека овие најнови информации и ги доставиле на австриската полиција. Жената која наводно го контактирала овој австриски портал ги дала …

Continue Reading

(Видео) Арсенал и Манчестер сити го префрлија притисокот врз Ливерпул

Фудбалерите на Арсенал ќе преноќат на првата позиција на табелата во Премиер лигата, а дали ќе останат таму ќе дознаеме во четврток по натпреварот помеѓу Ливерпул и Шефилд jунајтед. Со Ливерпул на табелата се изедначи Манчестер сити кој полесно од прогнозите ја победи Астон Вила со 4:1. „Топчиите“ обезбедија рутинска победа од 2:0 над Лутон на „Емирати“ во 30. коло. …

Continue Reading

(Видео) Навивачите на Хајдук тргнаа да се пресметаат со Бед Блу Бојс, играчите избегаа од теренот

Немили сцени се случуваа на стадионот „Пољуд“ во Сплит по полуфиналето од Купот на Хрватска меѓу Хајдук и Динамо Загреб.   Гостите од Загреб, вторпат во само четири дена, беа подобри од Хајдук среде Сплит. Со голот на Сандро Куленовиќ славеа со 1:0 и се пласираа во финалето, пред четири дена со ист резултат „модрите“ победија и во првенството. По …

Continue Reading
Откако извиси за Кепа, Баерн тргна по голманот на Севилја

(Видео) „Проектил“ на Душан Тадиќ од половина терен

Фенербахче остана во шампионската трка со Галатасарај, откако ја победи Адана во натпреварот од 31. коло од Суперлигата со 4:2. Натпреварот го одбележа лудиот гол на Душан Тадиќ од речиси половина терен. При резултат 2:1 во 70. минута Тадиќ на половина од теренот му ја одзеде топката на противникот, забележа дека голманот е далеку од голот упати директен удар кој …

Continue Reading

Мицкоски: Ќе отвориме фронт против криминалот, ќе направиме распуштање на судски совет и совет на јавни обвинители

„Криминалот и корупцијата во Македонија се на пандемиски размери и од тие причини довербата во судството и обвинителството е едноцифрена, довербата на граѓаните и се мери со индекс 2-3-4-5%. Тоа не го кажувам јас, тоа го кажува јасно Стејт Департментот во својот извештај, тоа го кажува Европската комисија во својот извештај, тоа го кажуваат германските стопанственици присутни во Македонија во …

Continue Reading

Ковачевски: Мицковски не може да ги менува ставовите, затоа што тој нема став

„Мицковски не може да ги менува ставовите од една причина што тој нема став никогаш и кога немате став, вие не може да го менувате“, потенцираше Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, во вечерашната емисија „Дуел за Македонија“, на Канал 5 телевизија. „Кога имате став тогаш вие носите одлуки. Еве, прашувате за Преспанскиот договор. Преспанскиот договор е резултат на 30 години …

Continue Reading

Мицкоски за Преспанскиот договор: За мене ова било и ќе остане Македонија, преку глава онаа изнасилена употреба на новата придавка во името

Од минатото учиме да не ги правиме грешките во иднина. Ковачевски како да не научи од минатото, рече Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот дуелот за Македонија во Само Вистина што се емитува на телевизија Канал 5 говорејќи за двата Договори со Грција и Бугарија. Мицкоски укажа дека историската комисија се охрабрува да ја заврши работата пред влез на …

Continue Reading

Ковачевски: ЕУ е единствената шанса за позитивни промени во Македонија

„ЕУ и членството во ЕУ е единствената шанса за позитивни промени во нашата држава. Тоа го знаат сите граѓани. За правење исчекор напред кон членството во ЕУ и успешното зачленување во НАТО е потребна храброст и одлучност. Тоа го направивме ние благодарение на нашата храброст и лидерство“, рече претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски на вечерашниот „Дуел за Македонија“ на Канал …

Continue Reading

Мицкоски до Ковачевски: Немојте да зборувате за минатото и режимот, тогаш најгласно аплаудиравте на настаните на ВМРО-ДПМНЕ

Кога зборуваме за единствениот пат мислиме на Европската унија, ние со промена на Уставот нема да обезбедиме членство во ЕУ. Да ги разјасниме работите имаме една позиција Македонија членка на ОН под времената референца и јазик стоеше македонски, националност Македонска, тоа го имаме од осамостојувањето на Македонија и никој не ја спорел. Тоа што било идентитет никој не го спорел, …

Continue Reading