–>

Пожар во тетовско Горно Седларце, изгореле 50 садници

pozari-makedonija-640x396.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера во 16 часот во СВР Тетово било пријавено дека настанал пожар на нива во атарот на тетовско Горно Седларце насадена со дрвја, сопственост на 61-годишниот тетовец Т.С., извести СВР Тетово.

Според пријавеното, пожарот настанал околу 13 часот во соседната нива и набргу се проширил, при што изгореле 50 садници. Извршен бил увид и се расчистува случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK