August 22, 2023

(Видео) МВР: Полициските хеликоптери исфрлија над 80 тони вода, продолжува гасењето на пожарот на Јакупица, во близина на велешкото село Богомила

Денеска Одделот за воздухопловни единици при МВР дејствува во реонот на планината Јакупица, во близина на велешкото село Богомила каде

Прочитај повеќе »

Крмов: Владата е уплашена да потврди дека премиерот ја критикувал посетата на Курти, измеќари и слуги на великоалбанскиот екстремизам

Во фејсбук статус, пратеникот на Левица Борислав Крмов коментирајќи ја неодамнешната посета на Курти вели дека Владата е уплашена да

Прочитај повеќе »