–>

Приведени маж и жена во Гостивар, се однесувале агресивно

1200px-Center_Of_Gostivar.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Ноќеска околу 2 часот и 55 минути во гостиварската населба Малеарди, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги привеле 38-годишниот Е.Х. и 23-годишната Е.А., двајцата од Гостивар затоа што го нарушиле јавниот ред и мир со агресивно однесување, извести СВР Тетово.

По целосно документирање на случајот против нив ќе следуваат соодветни поднесоци.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK