–>

Кај гостиварец пронајдена исчезната малолетничка од Скопје

339608787_204782888971372_1540959866373354657_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар вчеравечер околу 21 часот и 40 минути во домот на 21-годишен гостиварец ја пронашле малолетничката која претходно била пријавена за оддалечена од дома во Полициската станица Бит Пазар во Скопје, извести СВР Тетово.

Таа им била предадена на нејзини најблиски, велат од СВР Тетово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK