Две лица тешко повредени при судир на возило и мотоцикл во Охрид

motociklist.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 11.55 часот во СВР Охрид било пријавено дека на пресекот од ул.„Железничка“ со ул. „Абас Емин“ во Охрид се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „хјундаи“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Л.Р.(70) и мотоцикл „бмв“ со охридски регистарски ознаки, управуван од Д.Ѓ.(21), двајцата од Охрид.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле мотоциклистот Д.Ѓ. и неговата сопатничка В.С.(61) од Охрид, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ Охрид.

Извршен бил увид од јавен обвинител и увидна екипа од СВР Охрид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK