Кумановец ја силувал поранешната сопруга, а на социјалните мрежи под лажно име, објавувал експлицитни содржини од неа

339608787_204782888971372_1540959866373354657_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОтсекот за компјутерски криминал и Отсекот за општ криминал при СВР Куманово поднеле две кривични пријави против Л.А.(25) од Куманово.

Тој се сомничи за сторени кривични дела „злоупотреба на лични податоци“ и „полов напад и силување“.

Креирал и профил на социјални мрежи под лажно име и објавувал експлицитни содржини од неговата поранешна сопруга.

При преземањето мерки и извршената анализа на случајот било откриено дека тој извршил и обљуба врз неговата поранешна сопруга, по што бил пронајден и лишен од слобода.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK