Tешко повреден малолетник од Тетово, во тротинетот кој го управувал удрил автомобил

elektricen-trotinet.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 15.26 часот во СВР Тетово било пријавено дека на 07.06.2024 околу 21.30 часот на бул.„Илинденска“ во Тетово, патничко возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки управувано од И.И.(25) удрило во електричен тротинет управуван од малолетник, двајцата од Тетово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот констатирани во Клинички центар Тетово.

По насоки на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK