Samsung ја претстави серијата на паметни телефони Galaxy S23 за врвно искуство на денешницата

Најнапредна камера, гејминг перформанси од следната генерација и еколошки напреден дизајн на моделот Galaxy S23 Ultra комбинирани во најиновативната серија Samsung Galaxy S досега – Компанијата Samsung Electronics ги претстави моделите Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ и Galaxy S23, а со тоа и новата ера на супериорно искуство на користење на Samsung Galaxy телефоните. Познатата камера Samsung Galaxy им дава …

Continue Reading

Samsung, во соработка со наградуваниот режисер Чарли Кауфман, го претставува врвното искуство со Galaxy камерата

СКопје, 31. јануари 2023 — Компанијата Samsung Electronics објави дека соработува со сценаристот и режисер Чарли Кауфман, добитник на Оскар, за да покаже дека секој може да снима и споделува спектакуларни филмови со најсовремената Galaxy камера. Најпознат по „Бесконечниот сјај на безгрешниот ум“ и „Синекдоха, Њујорк“, Кауфман ги користи можностите за снимање на Galaxy S22 Ultra за да создаде краток …

Continue Reading

ИутеКредит е најдоверливо и најефтино финансиско друштво на пазарот според истражувањeто на порталот Фактор

ИутеКредит Македонија е финансиско друштво со најголема доверба и најтранспарентна политика на прикажување на сите трошоци поврзани со кредитирањето, според најновото истражување на порталот Фактор. Во период од 10 ноември до 15 декември 2022 година, како дел од практичната анализа на Фактор вклучени се неколку финансиски друштва меѓу кое и ИутеКредит. Сумата која е подигната кај сите е иста, 30 …

Continue Reading

Осигурување од автоодговорност: Најважни права и обврски

Осигурувањето од автоодговорност е законски задолжително осигурување, кое сопствениците на моторни возила се должни да го обезбедат пред да го пуштат моторното возило во сообраќај, односно регистрација на моторни возила може да се изврши само откако на органот надлежен за регистрација ќе му биде поднесен доказ за склучен договор за задолжително осигурување (АО полиса). Целта е да се обезбеди заштита …

Continue Reading

Новите софтверски ажурирања за сериите Galaxy Buds2 Pro и Galaxy Watch го подобруваат искуството на Galaxy камерата

Скопје, 12. јануари 2023 – Денес, Samsung Electronics Co., Ltd. воведе нови верзии на софтвер за слушалките Galaxy Buds2 Pro и серијата Galaxy Watch кои го подобруваат искуството со содржина за корисниците на Galaxy уредите каде и да се. Паметните телефони Samsung Galaxy одамна го нудат најдоброто искуство со фотографии и видео, овозможувајќи им на корисниците да создаваат, снимаат и …

Continue Reading

Маријан Салзман ги открива трендовите за 2023 година

Една од најуспешните жени во светот на маркетингот, Маријан Салзман претстави вкупно пет трендови за новата година Потпретседателката на одделот за глобални комуникации во тутунскиот гигант Филип Морис Интернешнл, Маријан Салзман, која е една од најпознатите „трендсетерки“ во светот ги сподели своите видувања за новите трендови кои ќе обликуваат како ќе се одвиваат работите во 2023 година и понатаму. Салзман е …

Continue Reading

Samsung на саемот CES® 2023 ја сподели својата визија за мирно и поврзано искуство на користење на уредите

Samsung ја претставува стратегијата и посветеноста да го исполни ветувањето за поврзано искуство и да придонесе за поодржлива иднина – Компанијата Samsung Electronics ја споделија својата визија за помирен поврзан свет преку врвни технологии кои го подобруваат животот на корисниците преку обезбедување попаметни и поинтуитивни искуства. На прес-конференција на CES® 2023, Samsung и неговите клучни партнери се собраа за да …

Continue Reading

Замисли желба, штеди и исполни ја со Новогодишниот Промо депозит на Халкбанк

Секој од нас има соништа и желби. Можеби посакувате поголем дом, одмор во некоја егзотична земја или луксузен автомобил. Можеби сакате да можете да го живеете пензионерскиот живот што е можно поудобно. Или да ја реновирате куќата, да започнете сопствен бизнис или да ги купите најновите гаџети. Несомнено, за да се оствари секоја желба потребни се финансиски средства. Затоа е …

Continue Reading

Д-р Лилјана Бабамова: Со „Мизуха“ четките за заби ќе заборавите на наслаги и кариес и ќе спречите крварење од непцата и парадентоза!

„Мизуха четките за заби со кварц, се со најнова технологија на влакна од природна керамика и оставаат силно чувство на чистота и ефект на полирани заби. Можат да се нарачаат онлан! Со нив наслагите полесно и побрзо се отстрануваат, а она што е интересно е дека е потребна помала количината на паста која треба да биде нанесена на работната површина на …

Continue Reading

Подготви се за опуштено филмско уживање во празничничните денови со МТЕЛ мобилната апликација mPLAY

По бурните новогодишни забави и прослави она што на сите ни е потребно е опуштено уживање во слободните празнични денови со добар филм или серија. МТЕЛ мобилната апликација mPLAY TV  е совршена за сите вљубеници во култните филмови од југословенската филмографија, но и од последните хит серии од продукцијата на Телеком Србија кои што ја освоија не само регионалната, туку …

Continue Reading