Како да креирате романтични видеа кои ќе се истакнат?

Новите трендови на социјалните мрежи налагаат сè повеќе креирање на видео контент, тоа значи дека за да бидете во чекор со времето и секогаш да бидете во центарот на вниманието потребно е да развиете нови вештини за креирање на видеа – за среќа истите можете да ги снимате и уредувате со помош на вашиот генијален паметен телефон – кој друг …

Continue Reading

Samsung Galaxy A54 5G и Galaxy A34 5G: Неверојатно искуство за секого!

Со посветлен екран, понапредна камера и подолго траење на батеријата од претходниот модел, новата серија Samsung Galaxy A нуди исклучителна мобилна технологија за сите   Samsung Electronics денеска ги претстави Galaxy A54 5G и Galaxy A34 5G, иновативни смартфони кои со посветеност обезбедуваат неверојатно мобилно искуство еден чекор понапред. Новите додатоци на популарната серија Galaxy A ќе им помогнат на корисниците да …

Continue Reading

Омилените вкусови одат заедно Моја Кравица чоколадно млеко и Чоко стоби со неодолива понуда

Кога ќе го прашате вашето дете што најмногу сака за ужинка, неговиот одговор со голема радост и насмевка е чоколадно млеко. Тоа е така затоа што токму чоколадното млеко е омилениот пијалак за сите деца. Тие се среќни кога го консумираат за појадок, за ужинка, дома или во училиште, додека играат. Родителите знаат дека секојдневното консумирање млеко е потребно за …

Continue Reading

ТРИ МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ ДОБИВКИ И ФАНТАСТИЧНИ 4.314.799 ДЕНАРИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА КАЈ ИГРАЧИТЕ

Фантастични 4.314.799,00 денари е збирот на Милионер Џекпот добивките освоени во период од 06.03.23 до 12.03.2023. Март е среќен месец за играчите на видеолотариските терминали. За само една недела, во периодот од 06.03.23 до 12.03.23, Видеолотарија им исплати на тројца играчи неверојатни 4.314.799,00 денари за три Милионер Џекпот добивки. Најголемиот Милионер џекпот оваа недела е вреден 1.697.348,00, а го освои …

Continue Reading

Повисоки каматни стапки од Комерцијална банка за остварување поголеми заштеди

Комерцијална банка, како столб на довербата на штедачите во земјава, од 15.03.2023 година ќе ги зголеми каматните стапки и ќе им овозможи на своите клиенти заштеди со уште поголеми приноси. Банката ќе ги зголеми каматните стапки на денарските и на девизните депозити за физички лица за рок на орочување од 6 до 36 месеци, како и стимулативниот додаток кај денарските …

Continue Reading

Експертите на Samsung за ТВ уреди ги откриваат важните достигнувања, но и она што нè очекува во иднината на технологијата на екранот

Samsung Electronics ја обликува историјата на телевизорите преку развојот на своите технолошки иновации, од FHD, преку 4K, до 8K, благодарение на далекувидната стратешка визија и неуморната страст за носење нови технологии на пазарот. Научивме малку повеќе за досегашните достигнувања на полето на технолошките иновации кај ТВ уредите, како и за иднината на технологиите на уредите со екран, од експертите за …

Continue Reading

IQOS отсега достапен и на бензинските станици на Лукоил

IQOS, електронскиот уред за загревање на тутунот, кој претставува подобра алтернатива на цигарите, ќе може да се најде кај новиот продажен партнер, Лукоил. Првата продажна локација каде се достапни уредите, се наоѓа на бензинската станица во населбата Автокоманда, а наскоро продажната мрежа ќе биде проширена и на останатите локации на Лукоил низ државата. Овој уред е веќе достапен во главниот …

Continue Reading

БОНУС НА ДОБИВКА ДО НЕВЕРОJАТНИ 650% НА 2WIN.MK

Одлични вести за сите кои се обложуваат. Видеолотарија Касинос Австрија продолжува со богатата промотивна понуда на единствената легална платформа за интернет игри на среќа 2win.mk, со БОНУС на добивка и до неверојатни 650%. Видеолотарија Касинос Австрија ја продолжува понудата на единствената легална платформа за интернет игри на среќа 2win.mk, од 15.03.2023 заклучно до 12.09.2023, за дополнителни бонус добивки на тикетите …

Continue Reading

ФОЈА слави 18 години, со забава и бројни изненадувања!

Градинарскиот центар ФОЈА на 9ти март ќе го одбележи својот 18-ти роденден со забава и многу изненадувања за сите посетители. Сите оние кои ќе дојдат во ФОЈА во четврток од 12:00 до 18:00 часот, ќе уживаат во роденденската атмосфера, збогатена со одлична музика, закуска и други изненадувања. Ќе можат да купат производи по специјален роденденски попуст од 18% на целиот …

Continue Reading

АЛЕКСАНДАР И ГОРАН, ТИПСТЕРИ НА 2win.мк ЗА МИНАТА НЕДЕЛА

Минатата недела беше плодна за многу типстери на единствената легална платформа за интернет игри на среќа во земјава- 2win.мк. Тие заедно поделија 6.222.246,00 денари. Меѓу типувачите за оваа недела, Горан и Александар се покажаа како вистински мајстори. Секоја чест момци! Неверојатни 6.222.246 денари изнесува збирот на 2winЏекпот добивките кои беа освоени минатата недела. Најголемиот џекпот минатата недела го освои Александар. …

Continue Reading