Избори

Мицкоски од Вевчани побара масовна поддршка од граѓаните за промени

Влегуваме во финишот на овие избори, кои ја определуваат нашата посветеност кон промени за постигнување на она што заеднички ни е потребно, а тоа е нова иднина. Ова го истакна лидерот на ВМРО–ДПМНЕ Христијан Мицкоски […]

Избори

Мицкоски: Кога Заев најавува “game change”, народот во недела ќе му испорача “game over”, само така ќе им се стави крај на лагите, разочарувањата и корупцијата

Новата иднина значи и промена на реалноста во која живееме. Реалноста и голиот живот кој покажува дека имаме власт која е корумпирана, криминална. Власт која се пазари со нашите најсвети чувства, власт со која цели […]

Избори

Арсовска: Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на лажните ветувања е завршено

“Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе имате свој човек, поточно жена која ќе […]

Власт

Герасимовски: Финансиска поддршка за младинските идеи и грантови за отворање мали бизниси

Младите носат нови идеи за модерно општество, оттука општина Центар ги сака и очекува нивна поголема вклученост при креирање и донесување на нови проекти во општината. Во програмата за следните четири години предвидена е финансиска […]

Избори

Коњановски: Гарантираме дека Пелистер ќе биде место кое ќе привлече посетители од поширокиот регион

Мои битолчани, Пелистер заслужува заради нас, заради битолчани, да биде современ зимски и летен рекреативен Центар. Кој друг може да се пофали со Национален Парк на само 15 минути од центарот на градот? Гарантираме дека […]

Избори

Коњановски: Заеднички со битолчани ќе го обновиме Копанки

Мои битолчани,   Пелистер заслужува заради нас, заради битолчани, да биде современ зимски и летен рекреативен Центар. Кој друг може да се пофали со Национален Парк на само 15 минути од центарот на градот? Гарантираме […]

Власт

Максим Димитриевски: Сум бил, сум и ќе бидам градоначалник на сите граѓани, ја барам поддршката од сите политички субјекти

Почитувани,   Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, денеска во изјава за медиуми ги демантираше сите лажни обвинувања кои овие денови се упатени кон него и кон концептот „За наше Куманово“.   […]

Власт

Стаменкова: Со спроведување на енергетска ефикасност ќе продолжиме да создаваме нови заштеди

Општина Македонска Каменица започнува со реализација на нова Програма за енергетска ефикасност, со која општината за првпат ќе субвенционира реконструкција на објекти во резиденцијалниот сектор. Ова го истакна кандидатот за втор мандат и актуелен градоначалник […]

Власт

Николај Павловски: Наш кандидат за советник е физички нападнат од кандидат за советник на СДСМ

Почитувани,   Кандидатот за советник во идниот Совет на општина Куманово Николај Павловски на денешната прес-конференција информираше дека кандидатот за советник од граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ Реџеп Реџеповски, вчера бил физички нападнат од страна […]

Избори

Арсовска од Аеродром: Инопарк, мултимедијален центар и подобрување на инфраструктурата на општината

Независната кандидатка за градоначалник на град Скопје, утрово се сретна со жителите од општина Аеродром. Разговараше со пазарџиите и потрошувачите на пазарчето во трговскиот центар Бисер и се сретна со голем број жители и поддржувачи […]