Избори

“Скопски муабети”, средба на Арсовска со Шаќири

Независната кандидатка за градоначалничка на Скопје поддржана од опозицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и ААА, Данела Арсовска, оствари средба со Арбен Шаќири, кој беше кандидат за градоначалник на коалицијата на владејачките ЛДП и ДОМ. Арсовска сподели […]

Избори

Обраќање на независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска

Последниве денови сме сведоци на силна црна кампања против мене и моето семејство. Еве на крајот од оваа кампања сакам да ви се обратам директно и искрено вам, дека јас, Данела Арсовска ја побарав вашата […]

Власт

Герасимовски: Независно тело од архитекти ќе одлучува за градбите во Центар

Во општина Центар Урбанизамот е највисоко на листата приоритети за кои мора да се најдат решенија, изјави денеска Горан Герасимовски, кандидатот за градоначалник на Центар поддржан од СДСМ и Коалицијата. Тој уште еднаш повтори дека […]

Избори

Димитриевски до Илиевски: Што бара багер на јавно претпријатие да копа на приватни објекти? Зошто државни ресурси се искористуваат во приватн цели

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во вчерашното гостување во емисијата Клик Плус на телевизија 21 го праша кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ Оливер Илиевски што бара багерот на ЈП […]

Избори

Дорис Пак со поддршка за Данела Арсовска: Скопје конечно заслужува да добие жена за градоначалник

Скопје конечно заслужува да добие жена за градоначалник, професионалец и докажан менаџер. Која ќе биде во служба на сите граѓани – Данела Арсовска. Млада, силна и посветена жена професионалец како Данела, може и ќе направи […]

Избори

„Го Сакам Водно“ до Арсовска и Шилегов : Покажете гаранција за Водно!

Скопје, 28 октомври 2021 Водно е секој ден се поблиску и поблиску до бетонирање на својата иднина. Ако навистина се искрени во ветувањата за Водно, кандидатите за градоначалник на Скопје треба да покажат дека се […]

Избори

Котлар: Создади нова иднина – стипендија за најдобрите ученици, учениците од социјално загрозените семејства и талентираните ученици

Ќе обезбедиме стипендии за ученици од социјално загрзоени семејства, талентирани ученици и за првенците на генерација од основните училишта. Ќе обезбедиме секоја година по 20 стипендии за најдобрите студенти од општина Центар. За Центар со […]

Власт

Герасимовски: Нова сала за „Работнички“ по завршување на судскиот процес

„Работнички“ е бренд на Центар, тоа е бренд на градот и мораме да направиме добри услови за спортот за клубот и конечно да се направи онаа нова зграда по решавање на судскиот спор за земјиштето, […]

Вести

ДИК од Битола го презеде избирачкиот материјал за вториот изборен круг

– Државната изборна комисија утрово од печатницата „Киро Дандаро“ во Битола го презеде доверливиот избирачки материјал што ќе биде користен во вториот круг од Локалните избори. Државната изборна комисија за вториот круг ангажира над 400 […]

Избори

Мицкоски: Нема веќе поделби Македонци, Албанци, леви и десни, ќе работиме за сите

„Власта помеѓу овие два круга ја плаши бизнис заедницата и граѓаните и сее омраза по основ на етничка омраза, по основ на различна етничка припадност. И ги плаши и вели, најпрвин не брендираа како зло, […]