Ривалката на Трамп фатена како го изневерува сопругот на паркинг пред ресторан

Ники Хејли, која води во трката со Доналд Трамп за републикански кандидат на претседателските избори во САД, со години го изневерува својот сопруг Мајкл, тврди британски Дејли Мејл. Според весникот, Хејли ја лажела американската јавност кога негирала дека имала две вонбрачни афери за време на нејзината кампања за гувернерка во 2008 година. Дејли Мејл наведува дека Вил Фолкс (49) и …

Continue Reading

ЛДП: Неодговорното однесување на ВМРО-ДПМНЕ го доведува во прашање изборот на техничка влада

Имаме одговорност како политичари сите да учествуваме во изборот на техничката влада која има за цел да го гарантира успехот на изборите, велат од Либерално демократската партија. „Неодговорно е ВМРО-ДПМНЕ да се воздржи од гласање за техничката влада и да говори дека истата нема да има легитимитет. Доколку ВМРО ДПМНЕ не ги гласа министрите што сами ги предлагаат зашто ние …

Continue Reading

Клоп за Ериксон: Нека дојде да ја работи мојата работа на еден ден

  Славниот шведскиот тренер Свен-Горан Ериксон (75) за шведските медиуми откри дека се бори со малигна болест и дека му останува уште една година живот, можеби и помалку. Таа информација, како и тајната на Ериксон дека жали што никогаш не бил тренер на тимот на Ливерпул стигна до Јирген Клоп.   Ериксон зад себе има богата тренерска кариера која ја …

Continue Reading

ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи членови за техничка влада без да го гласа Џафери, на СДС е да одбере дали ќе ги крши законите и ќе го загрози изборниот процес

Мачно е да се гледа како Ковачевски буквално го моли ДУИ да му стане партнер на наредните избори. На добар пат е Ковачевски и Заев да ја претопат СДС во Социјадемократски сојуз на ДУИ. Дали тоа го договараа на средбата Заев, Ковачевски и Ахмети, каде единствено со тефтер за запишување на мудрите идеи дошол Ковачевски. Ваквото политиканство е штетно. Остануваме …

Continue Reading

Приведен дрвокрадец во скопско, следува соодветна пријава

На 19.01.2024 во 23.00 часот во атарот за с.Ласкарци, скопско, полициски службеници од Полициското одделение Сарај го привеле Б.А.(19) од с.Ласкарци. Тој бил затекнат како со патничко возило „форд ескорт“ со скопски регистарски ознаки превезува огревно дрво без документација. Возилото и дрвата биле одземени, а лицето било приведено во Полициското одделение Сарај. По целосно документирање на случајот, против него ќе …

Continue Reading

СДСМ: Во чии џебови заврши разликата од три пати поскапите машини купени од градоначалниците на ДПМНЕ?

Секојдневно се зголемуваат скандалите на градоначалниците од ДПМНЕ, рече на денешната прес конференција Петар Петковски, потпретседател на СДММ. – Аферата со купувањето поскапи машини за неколкупати повисоки над реалната цела добива нов аспект. Веќе објавивме, општина Велес, раководена од ДПМНЕ купила една машина за бележење хоризонтална сигнализација за околу 42.000 евра. Еве го тој договор. За споредба, други општини, како општина …

Continue Reading

Адвокатката Катарина поради кариера решила да го убие бебето уште пред тоа да се роди – го фрлила низ прозорец од домот во Лауфен

Катарина Ј.(28) која го фрлила бебето низ прозорец и се заканува доживотна казна затвор. Ова веројатно ќе биде последниот епилог од хоророт во германскиот град Лауфен, каде младата адвокатка го убила своето новороденче. Женското бебе беше пронајдено на 12 септември со скршен череп пред станбена зграда во Лауфен. Детективите ја уапсија мајката истиот ден. Според извештаите, таа очигледно ја чувала …

Continue Reading

Ковачки: Додека Еролд Муслиу е директор, неговата сопруга со помош на владата доаѓа до грант од 620.000 евра

Еролд Муслиу, директорот на Агенцијата за разузнавање е во центарот на скандал. Додека тој е функционер назначен од Пендаровски, неговата сопруга земала грантови од стотици илјади евра, рече на денешната прес конференција пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки. Според него, сопругата на Еролд Муслиу преку нејзината невладина организација добила грант од 620.000 евра. За сопругата на Еролд …

Continue Reading

Сити Груп го купи бисерот на Црвена звезда Јован Мијатовиќ

Црвена звезда продаде уште еден екстра талентиран играч од својата академија. Напаѓачот Јован Мијатовиќ наскоро ќе го напушти клубот и ќе стане нов проект на Сити Груп. Двете страни постигнале договор и неговат реализацијата е при крај, а младиот центарфор првично ќе настапува за Њујорк сити во МЛС лигата. Заминувањето на Мијатовиќ е сигурно, останувасамо клубовите да се договора околу …

Continue Reading