Приведен дрвокрадец во скопско, следува соодветна пријава

Приведен-дрвокрадец-во-скопско-следува-соодветна-пријава.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 19.01.2024 во 23.00 часот во атарот за с.Ласкарци, скопско, полициски службеници од Полициското одделение Сарај го привеле Б.А.(19) од с.Ласкарци. Тој бил затекнат како со патничко возило „форд ескорт“ со скопски регистарски ознаки превезува огревно дрво без документација.

Возилото и дрвата биле одземени, а лицето било приведено во Полициското одделение Сарај. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK