Најсериозното предупредување на Германија досега: Путин би можел да го нападне НАТО

Се повоинствениот руски претседател Владимир Путин би можел да го нападне НАТО за помалку од една деценија, изјави денеска германскиот министер за одбрана Борис Писториус во најсериозното предупредување од тој вид досега. „Речиси секој ден слушаме закани од Кремљ… затоа мораме да земеме предвид дека Владимир Путин еден ден би можел дури и да нападне земја на НАТО“, изјави Писториус …

Continue Reading

Најголемите лажговци меѓу хороскопските знаци

Овие три знаци се најголемите лажговци меѓу хороскопските знаци, барем ако ги прашате астролозите. За среќа, секогаш има исклучоци Многу е кажано за хороскопските знаци, дека Лавовите се најинтензивните љубовници, а Девиците најладни, но штом ќе ги освоите нивните срца тие се незаборавни. За оние од нас кои веруваат во астрологијата, вашиот датум на раѓање, а со тоа и вашиот …

Continue Reading

(Видео) 35 луѓе завршија во болнница по свадба во Италија: се отвори дупка на подот, младенците и гостите паднаа низ неа

Најмалку 35 лица се повредени, од кои шест потешко, кога минатиот викенд се урна подот на ресторан во поранешен манастир во италијанскиот град Пистоја за време на свадба. Меѓу повредените се и невестата и младоженецот, кои првата брачна ноќ ја поминале во болница. Во саботата вечерта се урнал подот во холот на првиот кат на поранешниот манастир, кој неколку години …

Continue Reading

Двајца скопјани донесени во приватна болница, се повредиле при извршување работни задачи

Вчера во 08.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во приватна болница во Скопје со повреди биле донесени 26-годишниот Н.Т. и 33-годишниот В.М., двајцата од Скопје, извести МВР. „Според пријавеното, тие се здобиле со повредите при извршување работни задачи во фирма на подрачјето на Гази Баба – Скопје“, соопшти МВР. Увид бил извршен и за настанот бил известен трудов …

Continue Reading

Вработен во објект на Паркинзи на општина Центар нападнат од негов колега

Вчера во 15.30 часот во СВР Скопје, 59-годишниот З.М. од Скопје пријавил дека околу 06.00 часот на работното место во објект на Паркинзи на општина Центар бил физички нападнат од неговиот колега Ф.Ш., извести МВР. Се работи на расчистување на случајот.

Continue Reading

(Видео) Иван Перишиќ во Хајдук

Хрватскиот фудбалер Иван Перишиќ е новиот играч на сплитски Хајдук. Договорот на Перишиќ со Тотенхем истекува на крајот од оваа сезона, а кариерата ја продолжува во сплитски Хајдук како позајмен играч. Како што беше најавено, договорот за позајмица беше потпишан до крајот на оваа сезона, а потоа Перишиќ ќе потпише едногодишен договор со клубот од Пољуд. Перишиќ се уште се …

Continue Reading

Уапсена 18-годишна скопјанка, лажела дека била истепана и држена насила во дом на тетовец

Во 00.00 часот, полициски службеници од СВР Тетово ја лишиле од слобода 18-годишната Р.И. од Скопје, извести МВР. „Претходниот ден околу 21.30 часот, таа пријавила дека Е.И.(55) од Тетово физички ја нападнал и против нејзина волја ја држел во неговиот дом. По преземени мерки и активности во соработка со Центарот за социјални работи Тетово, било утврдено дека таа лажно го …

Continue Reading

16-годишник исчезна од установа за згрижување деца во Карпош

Вчера во 12.00 часот во СВР Скопје, од Јавната установа за згрижување деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение на подрачје на Карпош – Скопје било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник 16-годишниот М.А., кој и претходно неколку пати се оддалечувал и бил пронаоѓан и враќан, извести МВР. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Continue Reading

Салма Хајек објави разголени фотографии од младоста

Актерката Салма Хајек (57) ги воодушеви социјалните мрежи со своите фотографии од младоста на кои позира целосно гола. Хајек објави серија од три фотографии на кои позира целосно гола на кревет, покривајќи ги градите со рацете. View this post on Instagram A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) „Некои велат – никогаш не гледај зад себе, но понекогаш тоа …

Continue Reading