(Видео) 35 луѓе завршија во болнница по свадба во Италија: се отвори дупка на подот, младенците и гостите паднаа низ неа

Видео-35-луѓе-завршија-во-болнница-по-свадба-во-Италија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајмалку 35 лица се повредени, од кои шест потешко, кога минатиот викенд се урна подот на ресторан во поранешен манастир во италијанскиот град Пистоја за време на свадба.

Меѓу повредените се и невестата и младоженецот, кои првата брачна ноќ ја поминале во болница.

Во саботата вечерта се урнал подот во холот на првиот кат на поранешниот манастир, кој неколку години се користи како ресторан.

Неколку дена по трагедијата, во медиумите се појави видео на кое се гледа моментот кога се урна подот.

На снимката може да се забележат луѓе како танцуваат и се забавуваат со музиката, додека во еден момент подот под нив не се урнал.

Некои гости веќе ја напуштиле забавата, но околу 60 луѓе, главно млади луѓе, сè уште биле во ресторанот. Тие играле кога подот ненадејно се урнал, поради што група луѓе паднале на приземје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK