Маж се полеа со бензин и се запали пред зградата на хрватската Влада

Screenshot-2024-06-11-102859.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОколу 9 часот и 40 минути пред оградата на јужната страна на плоштадот Свети Марко во Загреб, пред зградата на хрватската Влада, непознато лице се полило со бензин и се самозапалило, ја објави Индекс потврдата од загрепската полиција.

Неофицијално се дознава дека маж се самозапалил, при што се здобил со тешки изгореници. Тој сè уште бил жив кога пристигнала итната помош.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK