–>

Украинците тврдат дека уништиле подморница

Украинците-тврдат-дека-уништиле-подморница.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Како што истакна Антон Герашченко, советник во украинското Министерство за внатрешни работи, во табелата се појави нова ставка на која се врши проценката на руските загуби – подморница.

Се тврди дека заедно со 620 војници и 15 тенкови вчера била уништена и една подморница.

Украинското воено воздухопловство соопшти дека собориле 17 од вкупно 22 беспилотни летала лансирани од Русија во текот на ноќта. Станува збор за беспилотни летала камикази од иранско производство.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK