–>

(Видео) Рускиот министер за одбрана прашан дали ќе победат: „Немаме друг избор“

Видео-Рускиот-министер-за-одбрана-прашан-дали-ќе-победат-„Немаме.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Новинар на руската државна телевизија „Русија 1“ вчера го праша министерот за одбрана Сергеј Шојгу дали ќе победи во војната со Украина. Шојгу реагираше на интересен начин. Прво ги рашири рацете, па рече: „Немаме друг избор“.

Антон Герашченко, советник на украинското Министерство за внатрешни работи, објави делумна снимка на социјалната мрежа Х. Тој објави видео на кое не се гледа одговорот на Шојгу, туку само раширувањето на рацете на новинарското прашање. Снимката веднаш се прошири на социјалните мрежи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK