Сообраќајна несреќа во Турција: се судрија автобус и автомобил, повредени најмалку 15 лица

88-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПетнаесет лица се повредени во судир на автобус и автомобил во Малатја во источна Турција.

Сударот се случил на раскрсницата на автопатот Малатија-Елазиг, а од силината на ударот автобусот се превртел.

На местото на настанот се испратени екипи од полиција, пожарникари и лекари, пишува весникот „Аксим“.

Според првите информации, сите повредени се турски државјани.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK