Директорот на болницата во Газа: најмалку 52 лица загинаа во израелскиот напад врз училиштето

Израел-Напаѓачите-кои-убија-луѓе-на-автобуска-постојка-во-Израел.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДиректорот на болницата Ал-Ахли во градот Газа изјави дека во израелскиот напад врз училиштето Салах ал-Дин загинале 52 лица, соопшти катарскиот ТВ канал Ал Шарк.

Се додава дека луѓето од бомбардирањето биле засолнети во тоа училиште.

Малку претходно телевизијата Ал Џезира соопшти дека во нападот на училиштето, каде што биле раселените лица загинале најмалку 19 лица.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK