Вембањама и Холмгрен ги предводат дебитантите

6ee99960-d781-11ee-9bb9-7d46d17f617e.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНБА ги објави првата и втората најдобра петорка на дебитанти оваа сезона.

Првата постава дебитанти во најсилната кошаркарска лига на светот ја предводат Французинот Виктор Вембањама од Сан Антонио и Чет Хомлгрен од Оклахома, кои добија идентичен број гласови.

Тука се и Брендон Милер (Шарлот), Хамес Васкез (Мајами) и Брандин Подзиемски (Голден Стејт).

Вториот најдобар тим дебитанти во НБА го сочинуваат Дерек Лајвли (Далас), Амен Томпсон (Хјустон), Кјонте Џорџ (Јута), Кејсон Валас (Оклахома) и Џеј Џеј Џексон (Мемфис).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK