Флик го одбил Челси, чекал понуда од Барселона

skysports-japan-germany-flick_6279664.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKГерманскиот стручњак Ханси Флик ја одбил понудата да го преземе Челзи. „Мундо Депортиво“ тврди дека Флика ќе чека понуда од барселона.

Челзи, вчера му врачи отказ на Покетино. Наводно, прв пик на клупските челници бил Флик.

Германецот е без ангажман, а своевремено ги тренираше Хофенхајм, Баерн и германската репрезентација.

„Мундо депортиво“ пренесува дека Флик ја следи ситуацијата во Барселона по несугласувањата на релација Џоан Лапорта-Чави Ернандез.

Лапорта во понеделник треба да одржи состанок со Чави на кој ќе се одлучи кој ќе ја води Барселона следната сезона.

Шпанските медиуми тврдат дека доколку Чави добие отказ, Флик најверојатно ќе биде нов тренер на каталонскиот клуб.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK