ИЗДВОЈУВАМЕ
Култура

„Нови хоризонти“: изложба на Зоран Арсовски – Бабата во Крива Паланка

На 20 јуни од 19.30 часот во НУЦК Крива Паланака беше отворена самостојна изложба на слики на современиот академски визуелен уметник Зоран Арсовски – Бабата со наслов „Нови хоризонти“ којашто е во рамките на манифестацијата

Прочитај повеќе »
СЛЕДЕТЕ НЕ...

Начо официјално го напушти Реал

Капитенот на Реал Мадрид, Начо Фернандез денеска и официјално го напушти „кралскиот клуб“. Реал Мадрид во емотивна објава се прости од Начо, кој како 10-годишник пристигна во клубот, во далечната 2001 година. Тој напредуваше низ младинските редови на академијата на Реал се додека не дебитираше за првиот тим во 2012 година. Оттогаш, тој играше 12 сезони во една од најславните