Сочувство до семејството, пријателите, соучениците, другарчињата: Пендаровски оддаде почит и се потпиша во книгата на жалост за Вања

Сочувство-до-семејството-пријателите-соучениците-другарчињата-Пендаровски-оддаде-почит-и.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПретседателот Стево Пендаровски го посети основното училиште Јохан Хајнрих Песталоци каде оддаде почит и се потпиша во книгата на жалост за ученичката Вања Ѓорчевска која беше свирепо убиена.

Пендаровски беше во придружба на неговата сопруга, Елизабета Ѓоргиевска, која и таа оддаде почит и се запиша во книгата на жалост.

„Почивај во мир Вања. Сочувство до семејството, пријателите, соучениците, другарчињата“, напиша Пендаровски во објава на Фејсбук.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK