–>

Во текот на утрешниот ден можна е појава на пороен дожд со грмежи

dozd_23423234
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд со грмежи, локално во форма на невреме. Ќе дува слаб до умерен ветер, во северните делови од северен, а во јужните од јужен правец. УВ=8

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а попладне во делови од котлината со услови за појава на пороен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK