–>

Продолжува периодот на многу топло време

toplo_zeshko_sonce_23423423
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во попладневните часови наместа ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе имаат форма на невреме, особено утре и во сабота.

Минималните температури ќе бидат во интервал од 13 до 24, а максималните ќе достигнат до 38 степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK