На „Табановце“ и „Богородица“ за влез во државата се чека околу 45 минути

tabanovce
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Поради зголемена фреквенција на возила, на граничните премини „Табановце“ и „Богородица“ за влез во државата времето на чекање е околу 45 минути.Како што соопшти АМСМ, на останатите гранични премини од македонска страна нема поголеми задржувања за влез и излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK