На ГП „Табановце“ и „Богородица“ се чека околу 45 минути

tabanovce_56756767556
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Авто-мото Сојузот на Македонија информира дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ГП „Табановце“ и ГП „Богородица“ за влез во државата, се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање е околу 45 минути.  Од АМСМ соопштуваат дека на останатите гранични премини од македонска страна, нема поголеми задржувања за влез и излез од државата.АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK